یوپرس - اخبار دانشگاهی

اخبار دانشگاهی

راه‌اندازی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان در جهاد دانشگاهی خراسان‌شمالی

منبع: ایسنا
۲۳ شهریور
۱۵:۳۷ ۱۳۹۶

احسان عباسی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: این سازمان در راستای توسعه فعالیت‌های تجاری‌‎سازی و فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی در سراسر کشور و افزایش مشارکت واحدهای سازمانی این نهاد در مدیریت، برنامه‌‎ریزی و اجرای طرح های حوزه فناوری و اشتغال راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: رصد و تحلیل وضعیت اشتغال دانش آموختگان، بررسی و تحلیل نوآوری و فعالیت‌‎های حوزه تجاری سازی استان، اجرای برنامه ها و فعالیت‌‎های موثر بر تجاری سازی فناوری و اشتغال و اجرای طرح های الگویی در این حوزه از مهمترین وظایف این مرکز است.

عباسی عنوان کرد: این مرکز در گام نخست در استان نسبت به برگزاری دوره‌های مهارتی در حوزه کسب و کار و تجاری سازی، ارائه خدمات مشاوره در زمینه تجاری سازی فناوری و اشتغال و اجرای طرح آموزش متقاضیان مشاغل خانگی اقدام خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: انجام و تدوین شش طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه شناسایی موانع، فرصت ها و زمینه‌های اشتغال با مزیت نسبی در استان، برگزاری 10 هزار نفر ساعت دوره های آموزش عمومی کارآفرینی با محوریت مشاغل خانگی، برپایی 50 هزار نفر ساعت دوره های آموزش تخصصی در راستای توانمندسازی مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و زندان ها در دستور کار قرار دارد.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: برپایی 20 رویداد نوین در حوزه های گردشگری، فناوری اطلاعات، علوم انسانی و صنایع فرهنگی و همایش و جشنواره مربوط به حوزه اشتغال، کارآفرینی و تجاری سازی گردشگری، علوم انسانی و صنایع فرهنگی نیز از دیگر برنامه‌های این سازمان است.


انتهای پیام

اخبار پیشنهادی

جهاد دانشگاهی می‌تواند پل ارتباطی بین بخش‌های خدماتی و صنعتی باشد

/ ایلنا ۹ ماه پیش
مدیر منطقه ویژه اقتصادی نمین گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند پل ارتباطی بین بخش‌های خدماتی و صنعتی...

جهاد دانشگاهی به دنبال موازی‌کاری و رقیب‌تراشی نیست/رمز پویایی، سرمایه‌گذاری بر روی جوانان است

/ ایسنا ۹ ماه پیش
به گزارش ایسنا، سعید پورعلی امروز در هفتادونهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی و رؤسای مراکز و سازمان‌های تخصصی و فرهنگی در تبریز، با بیان اینکه با همت و بلند نظری شاهد شکل‌گیری پایه‌های مستحکم نظام و اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور هستیم، افزود: در برنامه ششم توسعه کشور و احکام دائمی آن به استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی اشاره شده و از این...

اعضای جهاد دانشگاهی سفیران رویداد "تبریز 2018" هستند

/ ایسنا ۹ ماه پیش
به گزارش ایسنا، دکتر جعفر محسنی در هفتاد و نهمین گردهمایی سراسری معاونان فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی و رؤسای مراکز و سازمان‌های تخصصی معاونت فرهنگی این نهاد در تبریز با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، افزود: این نشست با هدف شناسایی و معرفی برنامه‌های رویداد تبریز 2018 برگزار می‌شود و امیدواریم که جهاد...