یوپرس - اخبار دانشگاهی

اخبار دانشگاهی

سومین کنفرانس ملی تازه های سلولی و مولکولی در اردبیل آغاز بکار کرد

منبع: ایرنا
۲۶ مهر
۱۱:۲۵ ۱۳۹۶
به گزارش ایرنا ، در این کنفرانس 2 روزه مقاله های تخصصی پذیرفته شده در زمینه های میکروبیولوزی ، ایمونولوژی ، پروبیوتیک ، سلول های بنیادی ، کشت سلول و مهندسی بافت ،بیو تکنولوژی ، نانو تکنولوژی ، هماتولوژی ، انکولوژی ، پاتولوژی و آناتومی ، فیزیولوزی ، فارماکولوژی ، اثر متقابل تغذیه و دارو در ژنوم و ژنتیک ، ژنتیک و بیماری های ژنتیکی ، علوم سلولی مولکولی و تکوینی ، بیوانفورماتیک و هماتولوژی ارائه می شود.
همچنین نشست فناوری و کارآفرینی با حضور صاحب نظران و علاقمندان به این مباحث از جمله محورهای این کنفرانس است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در حاشیه این کنفرانس علمی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در این کنفرانس 285 مقاله به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد 143 مقاله پذیرش شده و قابل ارائه است.
دکتر اسحاق رسولی هدف از برپایی این کنفرانس را تبادل نظر و بررسی آخرین یافته های علمی سلولی و مولکولی و انتقال آن به دانشجویان و دانش پژوهان ذکر کرد.
وی بیان کرد: در قرن 21 هنوز دانشمندان در تلاش هستند در زمینه کوچک ترین واحدهای زنده خلقت مدام مطالعه کنند و در اثر این مطالعه مدام به پویایی نوین پی می برند.
وی با بیان اینکه دانشمندان در اثر مطالعه و تحقیق چهره زندگی بشر را متحول کرده اند افزود: تحقیقات حوزه پزشکی و کشاورزی ، سیستم های موجود اجتماعی و فرهنگی را متحول کرده و مطالعه این ساز واره های هستی در کوچک ترین واحد موجود زنده جریان دارد.
رسولی گفت: کارکردهای زیستی امروزه الهام بخش است و هیجانی را در دنیای علم بوجود آورده که همه منتظر هستند یافته های جدیدی از طرف محققان بوجود آید.
در آئین اختتامیه این کنفرانس که فردا برگزار می شود از مقالات برتر و چهره ماندگار کشوری تجلیل خواهد شد.
خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده: عارف شیرزاد
7110/ 1257

اخبار پیشنهادی

آغاز دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار و پدافند غیرعامل در وزارت کشور

/ ایلنا ۹ ماه پیش
دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار و پدافند غیرعامل در وزارت کشور آغاز شد....

برگزاری دوره های MBA کسب و کار در دانشگاه خوارزمی

/ باشگاه خبرنگاران ۹ ماه پیش
زاهد معاون مرکز آموزش آزاد و مجازی دانشگاه خوارزمی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این مرکز، براساس دستورالعمل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش‌های مجازی و آزاد را پشتیبانی و برنامه ریزی می‌کند لذا دانشگاه خوارزمی هم دوره دارد و هم از ظرفیت سایر بخش‌ها برای توسعه آموزش عالی...