یوپرس - اخبار دانشگاهی

اخبار دانشگاهی

سرپرست دانشگاه فرهنگیان: ۶۴ پردیس این دانشگاه نیازمند احیاء است

منبع: ایرنا
۲۳ شهریور
۱۵:۱۹ ۱۳۹۶
محمود مهرمحمدی روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات ساخت پروژه آموزشی رفاهی سرای دانشجویی کوثر دانشگاه فرهنگیان مشهد به نبود بودجه عمرانی در اعتبارات این دانشگاه اشاره و بیان کرد: با توجه به گستردگی فضای فرسوده دانشگاه فرهنگیان در کل کشور و برآورد های انجام شده بودجه مورد نیاز برای بازسازی این فضاها حدود 180 میلیارد ریال است.
وی افزود: اجرای پروژه هایی مانند سرای دانشجویی کوثر در پردیس هاشمی نژاد دانشگاه فرهنگیان مشهد زمانی که در گستره کشور تعریف می شود امری ناممکن را ممکن می کند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان بر اهمیت و جایگاه این دانشگاه در سطح ملی و نظام تعلیم و تربیت تاکید و بیان کرد: ماموریتی ملی در اداره دانشگاه فرهنگیان بر عهده داریم که این مهم عزمی ملی را برای تحقق اهداف مورد نظر می طلبد.
وی ادامه داد: برای رفع مشکلات و نیازهای فیزیکی دانشگاه فرهنگیان نیازمند طرحی نو و انقلابی حقیقی در این عرصه هستیم.
پروژه آموزشی رفاهی دانشگاه فرهنگیان مشهد در سه طبقه با 3500 متر زیربنا و اعتبار مورد نیاز 60 میلیارد ریال ظرف مدت سه سال اجرا می شود. نیمی از اعتبار مورد نیاز این طرح از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تامین شده است.
دانشگاه فرهنگیان 97 پردیس و مرکز آموزشی در سطح کشور دارد. 50 هزار دانشجو در دوره کارشناسی پیوسته، 15 هزار دانشجو در دوره کارشناسی ناپیوسته و 500 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور مشغول تحصیل هستند.
5600 دانشجو در 14 رشته تحصیلی در 2 پردیس دانشگاهی و چهار مرکز آموزش عالی فرهنگیان خراسان رضوی تحصیل می کنند. این دانشگاه 13 هکتار مساحت و بیش از 20 هزار مترمربع زیربنا دارد.
خبرنگار: آرزو جاودانی **انتشار: حسین کریم زاده
7496/1858

اخبار پیشنهادی

دانشگاه نهادی ارزشمند و دارای جایگاهی رفیع است

/ ایسنا ۹ ماه پیش
به گزارش ایسنا،دکتر سیدضیا هاشمی در مراسم دانش آموختگی دانشجو معلمان ورودی 92 پردیس امام خمینی (ره) استان گلستان (خواهران) که در گرگان برگزار شد،با بیان این مطلب اظهار کرد: امروز کار معلمان بسیار ظریف و حساس است و حتما نسبت به قبل دشوار تراست از این منظر که دانش آموزان ما نسبت به قبل آگاه ترند و در معرض چالش های بیشتری قرار دارند. بنابراین...

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان منصوب شد

/ خبرگزاری مهر ۹ ماه پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  وزارت بهداشت درمان و آموز ش پزشکی ، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کرمان منصوب کرد. ...

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان منصوب شد

/ ایسنا ۹ ماه پیش
به گزارش ایسنا، متن این حکم به شرح زیر است: «جناب آقای دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد دانشیار محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کرمان نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جناب عالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کرمان منصوب می شوید. از جناب عالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصی و کارشناسی...

ایجاد پردیس های تخصصی در دانشگاه امیرکبیر

/ خبرگزاری مهر ۹ ماه پیش
احمد معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برنامه داریم ساختار دانشگاه به نحوی باشد که دانشکده های مرتبط با یکدیگر بتوانند هم افزایی و همکاری داشته باشند بنابراین قرار است پردیس های تخصصی در این دانشگاه راه اندازی شود. وی افزود: برنامه های مربوط به اصلاح ساختار دانشگاه درحال پیگری است و در سال جاری اجرایی می شود. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر...

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان منصوب شد

/ ایلنا ۹ ماه پیش
وزیر بهداشت در حکمی سرپرست دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی کرمان را منصوب کرد....

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان منصوب شد

/ ایلنا ۹ ماه پیش
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم...