یوپرس - اخبار دانشگاهی

اخبار دانشگاهی

معاون فرماندار قشم: دانشجویان پرچمدار حرکت در مسیر توسعه هستند

منبع: ایرنا
۲۳ شهریور
۱۶:۰۸ ۱۳۹۶
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، مصطفی غلامپور در جلسه کمیسیون دانشجویی شهرستان قشم گفت: تفاوت در مسایلی مانند همسان شمردن اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی می تواند توسط دانشگاه و محیط دانشجویی روشن شده و افق های پیش روی را آشکار سازد.
وی افزود: تقویت نشریه ها و تشکل های دانشجویی فرصتی مناسب در جهت کمک به دولت برای استفاده از تحلیل ها و راهکارهای فرهنگی و اقتصادی استادان، دانشجویان، پژوهشگران و صاحب نظران است و مسوولان دانشگاه ها باید به گرم شدن فضای دانشگاهی و فراهم ساختن زمینه ابراز نقد و نظر کمک کنند.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قشم بیان کرد: همچنین برگزاری کلاس های توجیهی برای کمک به درک درست دانشجویان جدید از اقتضائات محیط دانشگاهی و کسب مهارت های ویژه این جایگاه، لزوم پایبندی به ارزش های دینی، احترام به سنت های منطقه ای، رعایت عفاف و حجاب، مرزبندی آشکار بین آزادی تحلیل، گفت و گو و نظر با هنجار شکنی باید در دستور کار قرار گیرد.
او در ادامه بر لزوم برنامه ریزی، تهیه بسته های تشویقی، ایجاد ساز و کار اجرایی در جهت تامین مطالبات رفاهی، معیشتی، اسکان و تردد دانشجویان در آستانه بازگشایی دانشگاه ها تاکید کرد و از مسولان دانشگاه ها خواست برای تامین فضای اسکان مناسب دانشجویان و تحقق سایر مطالبات آموزشی، معیشتی و رفاهی دانشجو در کنار یکدیگر قرار گرفته و همکاری کنند.
غلامپور همچنین بر رایزنی با اداره بنادر جهت قرار گرفتن در کنار دانشگاه ها و کم کردن هزینه تردد دریایی دانشجویان تاکید کرد.
انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
8123

اخبار پیشنهادی

دانشجویان ۴۰ ساعت در هفته در فضای مجازی هستند

/ خبرگزاری مهر ۹ ماه پیش
به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد رهبر در گردهمایی علمی اساتید و مدیران گروه های معارف اسلامی دانشگاه آزاد گفت: دشمن امروز از عرصه نظامی وارد جنگ با ایران نمی شود زیرا جنگ را تجربه کرده و شکست خورده است، به فرمایش مقام معظم رهبری امروز جبهه جنگ تغییر کرده و تهاجم فرهنگی مطرح است. وی افزود: یکی از راه های تهاجم فرهنگی هم شبهه افکنی است که تمام دنیا با...