یوپرس - اخبار دانشگاهی

اخبار دانشگاهی

ارائه ۴۶۱ مقاله در شانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران

منبع: ایسنا
۱۵ شهریور
۱۸:۲۲ ۱۳۹۶

به گزارش ایسنا، اکبر صفرزاده در کنفرانس ملی هیدرولیک در اردبیل اظهار کرد: منابع آب زیرزمینی کشور با توجه به بهره‌برداری‌های غیراصولی در سال‌های اخیر به شدت کاهش پیدا کرده و این امر نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی را در تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای هموطنان به وجود آورده است.

وی به بهره‌برداری بیش از حد از منابع آب زیرزمینی به ویژه استحصال چاه‌ها اشاره کرد و گفت: از 609 دشت کشور، 300 دشت ممنوعه و بحرانی لقب گرفته که یکی از این دشت‌ها، دشت اردبیل است.

دبیر کنفرانس ملی هیدرولیک کشور یادآور شد: برای رفع این دغدغه و تامین پایدار منابع آب، انجمن هیدرولیک با همکاری صنعت آب کشور کنفرانس‌های سالانه‌ای را با هدف ارائه راهکارهای علمی و منطقی برگزار می‌کند،‌ امسال نیز این کنفرانس با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی در حال برگزاری است.

صفرزاده به مشارکت نهادهای غیردولتی، آب منطقه‌ای، محیط زیست، آب و فاضلاب و دانشگاه‌های استان در برگزاری این کنفرانس اشاره کرد و گفت: حاصل این نشست‌ها در حوزه احیا و تعادل‌بخشی منابع آب با اولویت تعادل‌بخشی دشت اردبیل است تا بتوانیم در این حوزه موفق عمل کنیم.

وی به ارائه مقالات، نشست‌های تخصصی با حضور اساتید کشور، برگزاری چهار کارگاه تخصصی و آموزشی و برپایی نمایشگاه تخصصی صنعت آب و صنایع وابسته اشاره کرد و افزود: قطعا از مشاوره‌های شرکت دانش‌بنیان و فعالان حوزه صنعت آب در این زمینه استقبال می‌کنیم.

دبیر کنفرانس ملی هیدرولیک کشور تصریح کرد: با بررسی 651 مقاله ارسال‌شده به دبیرخانه کنفرانس به همت کمیته داوری با ترکیب 115 نفر از اساتید برجسته کشور، 461 مقاله به صورت علمی پذیرش شد که 120 مقاله در قالب سخنرانی و 341 مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.

انتهای پیام

اخبار پیشنهادی

52 هزار دانشجوی خارجی در ایران بورسیه هستند

/ ایرنا ۹ ماه پیش
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا حسین سالارآملی در حاشیه کنفرانس بین‌المللی فناوری‌های نوین در علوم، با بیان اینکه بیشتر از صد کشور دنیا به کشورمان بورسیه اعزام می‌کنند، ادامه داد: بیشتر از 52 هزار دانشجو در ایران بورسیه هستند.وی بابیان اینکه یکی از سیاست‌های وزارت علوم، بین‌المللی کردن دانشگاه‌ها است که این امر موجب افزایش سرمایه اجتماعی، فرهنگی، علمی...

52 هزار دانشجوی خارجی در ایران تحصیل می‌کنند

/ ایلنا ۹ ماه پیش
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ، شمار...

شانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در اردبیل آغاز بکارکرد

/ ایرنا ۹ ماه پیش
به گزارش ایرنا ،دبیر کنفرانس روز چهارشنبه در آئین آغار بکار این کنفرانس با اشاره به اینکه امروز آب استحصالی از چاه ها بسیار بیشتر از ظرفیت آب تجدیدپذیر آبخوان هاست، افزود: این امر باعث شده سطح آب زیرزمینی در بسیاری از دشت های کشور کاهش چشمگیری داشته باشد.دکتر اکبر صفرزاده اظهار کرد: مصرف بی رویه آب اثرات مخربی دارد که خشکیدن قنات ها و چشمه ها، شور...

دانشگاه شیراز، میزبان کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران

/ ایسنا ۹ ماه پیش
به گزارش ایسنا، محمدحسین شیخی، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز روز دوشنبه، 13 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران با حضور حدود 300 نفر از اساتید، ‌دانشجویان،‌ پژوهشگران و فعالان عرصه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود. ‌دبیر چهاردهمین کنفرانس...