یوپرس - اخبار دانشگاهی

اخبار دانشگاهی

رایزنی درباره حل مشکل اخذ روادید آلمان برای دانشجویان ایرانی/اعطای بورس تحصیلی به ۳۰ دانشجوی دکتری

منبع: ایلنا
۲۳ مهر
۰۹:۱۴ ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از رایزنی برای حل مشکل اخذ روادید آلمان برای دانشجویان ایرانی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در خصوص زمان طولانی اخذ ویزای دانشجویی گله‌مند بودیم، هیات آلمانی قول داد که برای حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویانی که هر سال برای تحصیل و فرصت مطالعاتی به آلمان اعزام می‌شوند، تصمیم جدیدی اتخاذ کند.

حسین سالارآملی؛ قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با تشریح جزییات سفر هیات علمی از کشور آلمان به ایران، اظهار داشت:‌ ۴ محور اساسی در این جلسه مورد بحث قرار گرفت؛ محور نخست درباره اعطای بورس به ایرانیان بود که اسامی بورسیه‌ها مشخص شده و قرار است؛ درباره رشته‌ها به نتیجه برسیم. بر همین اساس مقرر شد؛ ۲۵ تا ۳۰ نفر از دانشجویان دکتری به صورت بورس به کشور آلمان اعزام شوند و به مدت ۶ تا ۹ ماه در آن کشور تحصیل کنند و پس از آن به ایران باز گردند.

وی افزود: محور دومی که مورد بحث قرار گرفت، پروژه‌های مشترک ما بین دو کشور بود که چارچوب‌ها در این زمینه مشخص شد. همچنین مقرر شد؛ نحوه حمایت ما از دانشجویان و محققانمان و همچنین نحوه حمایت آلمان از محققانش نیز کاملا مشخص شود، از سوی دیگر نیز بنا بر این شد که در نهایت پروژه‌های مشترک در یک جلسه بررسی و نهایی شود.

قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل اضافه کرد: محور سوم، تمدید تفاهم‌نامه با موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) بود که ۵ سال پیش این قرارداد منعقد شده بود و با توجه به اینکه شرایط جدیدی مد نظر ماست، مفاد این تفاهم‌نامه برای بستن قرارداد جدید تا ۵-۶ ماه آینده نهایی خواهد شد و پس از آن اجرایی و عملیاتی می‌شود.

سالارآملی همچنین از افتتاح "دفتر ارتباطات علمی جمهوری اسلامی ایران" در بن آلمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ما در خصوص زمان طولانی اخذ ویزای دانشجویی گله‌مند بودیم، هیات آلمانی قول دادند که برای حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویانی که هر سال برای تحصیل و یا فرصت مطالعاتی به آلمان اعزام می شوند، تصمیم جدیدی اتخاذ کند و همچنین قرار شد؛ پس از بررسی مجدد نتیجه و جزییات آن به ما اطلاع داده شود.

اخبار پیشنهادی

قتل دانشجوی پیراپزشکی به دست نامزدش

/ ایلنا ۹ ماه پیش
قاتل دانشجوی رشته رادیولوژیِ دانشگاه تهران - دانشکده پیراپزشکی اعتراف کرد....

تسهیلات ویژه سایپا یدک برای فرهنگیان و دانشجویان

/ ایلنا ۹ ماه پیش
سازمان خدمات پس از فروش سایپا به منظور تکریم مشتریان گروه خودروسازی سایپا به ویژه فرهنگیان و...