یوپرس - اخبار دانشگاهی

اخبار دانشگاهی

بازسازی و تعمیر ۶۰۰ خوابگاه دانشجویی در تابستان امسال

منبع: ایسنا
۲۲ شهریور
۰۴:۰۰ ۱۳۹۶

دکتر مجتبی صدیقی در گفت و گو با ایسنا با اعلام این مطلب، بازسازی و تعمیرات خوابگاه‌ها را یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در حوزه دانشجویی برای تابستان جاری دانست و اظهار کرد: حوزه دانشجویی بر خلاف سایر حوزه‌های دانشگاهی که اکثر تابستان خود را در تعطیلات به سر می‌برند یکی از حوزه‌های فعال دانشگاهی به شمار می‌رود. در این راستا نیز در تابستان امسال تقریبا اکثر دانشگاه‌ها با کمک و حمایت صندوق رفاه دانشجویان مشغول تعمیر و بازسازی خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌های خود بودند و اکنون نیز فرایند بازسازی در بیشتر خوابگاه‌ها در حال حاضر به پایان رسیده و آماده پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: سال گذشته تمامی خوابگاه‌های رتبه ۵ به رتبه‌های بالاتر ارتقاء یافتند و امسال نیز با حمایت دانشگاه‌ها و تامین ۵۰ درصد هزینه‌ها از طریق صندوق رفاه دانشجویان، خوابگاه‌های رتبه ۴ و ۳ در اولویت ارتقا قرار می‌گیرند.

دکتر صدیقی با بیان اینکه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ خوابگاه در تابستان امسال بازسازی شدند،گفت: تعمیرات برخی از این خوابگاه‌ها جزئی بود اما برخی از خوابگاه‌ها نیاز به تعمیرات اساسی داشتند که امیدواریم کار بازسازی و تعمیرات تمامی این خوابگاه‌ها تا اواخر شهریور به اتمام برسد و فضای مقبول‌تری برای دانشجویان ایجاد شود.

وی از کمبود ۷۵ هزار ظرفیت فضای خوابگاهی در دانشگاه‌ها و جبران آن تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: باید برای زیست مطلوب دانشجویان تلاش کنیم تا تراکم خوابگاهی به حداقل برسد.

به گفته وی، بر اساس خوابگاه‌های احداثی توسط خیرین و طرحی که صندوق رفاه دانشجویان برای اعطای تسهیلات و مشارکت در سود وام بانکی به دانشگاه‌ها و بخش خصوصی که در حوزه ساخت خوابگاه ها وارد شوند،‌امیدواریم بخش قابل توجهی از کمبود فضای خوابگاهی در سال جاری جبران شود.

رییس سازمان امور دانشجویان در پایان با بیان اینکه این سازمان آماده ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان و دانشگاه‌ها است، رتبه بندی آشپزخانه‌ها را از دیگر برنامه های دانشگاه‌ها در سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از دانشگاه‌ها تقریبا رتبه‌بندی آشپزخانه‌ها رو به اتمام است و دانشگاه‌ها بر اساس رتبه‌ای که خواهند داشت، برای ارتقاء سطح خود اقدام خواهند کرد.

انتهای پیام

اخبار پیشنهادی

فعالیت 34 اتحادیه علمی دانشجویی در کشور

/ ایسنا ۹ ماه پیش
حمیده عبداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: رشته‌های متعددی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد و به دنبال آن تقاضاهای متعددی به منظور تاسیس اتحادیه‌های علمی دانشجویی به وزارت علوم ارائه شده است و رشته‌های فلسفه، حقوق، ریاضی و تربت‌بدنی درخواست رسمی خود را برای تشکیل اتحادیه به وزارت علوم ارسال کرده‌اند. وی یکی از اولویت‌های وزارت علوم را تاسیس...

سخنرانی نمایندگان مجلس و تشکل‌های دانشجویی در تجمع امروز مقابل دفتر سازمان ملل/حضور چهره‌های شاخص سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در تجمع

/ فارس ۹ ماه پیش
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کمیته مرکزی ستاد برگزاری تجمع دانشجویی اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار در اطلاعیه‌ شماره 2 خود اعلام کرد: خداوند متعال را شاکریم که در میان سکوت مرگ مدعیان دروغین حقوق بشر و جوامع بین المللی در قبال کشتار بی رحمانه مسلمانان میانمار، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی مثل همیشه به پا خواسته و ندای دفاع از...