یوپرس - اخبار دانشگاهی

اخبار دانشگاهی

شانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در اردبیل آغاز بکارکرد

منبع: ایرنا
۱۵ شهریور
۱۲:۲۶ ۱۳۹۶
به گزارش ایرنا ،دبیر کنفرانس روز چهارشنبه در آئین آغار بکار این کنفرانس با اشاره به اینکه امروز آب استحصالی از چاه ها بسیار بیشتر از ظرفیت آب تجدیدپذیر آبخوان هاست، افزود: این امر باعث شده سطح آب زیرزمینی در بسیاری از دشت های کشور کاهش چشمگیری داشته باشد.
دکتر اکبر صفرزاده اظهار کرد: مصرف بی رویه آب اثرات مخربی دارد که خشکیدن قنات ها و چشمه ها، شور شدن آب استحصالی از چاه ها، بایر شدن زمین های زراعی، فرو نشست زمین و ایجاد درز و شکاف از جمله آنهاست.
وی اضافه کرد: از 609 دشت کشور بیش از 300 دشت که عمده مناطق پرجمعیت کشور در آنها واقع است وضعیت ممنوعه و بحرانی پیدا کرده است.
صفرزاده با بیان اینکه عمده مساحت ایران در ناحیه خشک و نیمه خشک واقع شده است، گفت: تغییر اقلیم و سوء مدیریت منابع آب دغدغه های جدی در همه سطوح جامعه در خصوص تامین آب ایجاد کرده است به طوری که تحقیقات نهادهای رسمی کشور نشان می دهد بحران آب یکی از نگرانی های جامعه است.
دبیر شانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران افزود:ر براین اساس انجمن هیدرولیک ایران به عنوان یکی از معتبرترین و با سابقه ترین انجمن علمی صنعت آب کشور اقدام به برگزاری کنفرانس های علمی متعدد برای یافتن راهکار در حوزه آب می نماید.
وی اظهار کرد: محور اصلی شانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران تعادل بخشی و احیای آب خوان دشت اردبیل است.
وی ارائه مقالات شفاهی و پوستری، برگزاری نشست های تخصصی، برگزاری چهار کارگاه تخصصی و آموزشی، برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی و کاریکاتور با موضوع بحران آب را از جمله بخش های مختلف این کنفرانس 2روزه اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه کمیته داوری مقالات متشکل از 115 نفر از اساتید برجسته دانشگاههای معتبر کشور می باشد، اضافه کرد: هر مقاله توسط سه نفر از داوران مورد ارزیابی شده و از بین 659مقاله ارسالی به دبیرخانه کنفرانس 461 مقاله از نظر علمی مورد پذیرش قرار گرفت و 120 مقاله به صورت سخنرانی و 341 مقاله به صورت پوستری ارائه خواهد شد.
شانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران روزهای پانزدهم و شانزدهم شهریور ماه به مدت 2روز در اردبیل برگزار می شود.
هیدرولیک از کلمه یونانی ' هیدرو ' مشتق گردیده است و به معنای جریان حرکات مایعات است. در قرون گذشته مقصود از هیدرولیک فقط آب بود و البته بعدها عنوان هیدرولیک مفهوم بیشتری بخود گرفت و معنی و مفهوم آن بیشتر بررسی در مورد بهره برداری از آب و حرکت دادن چرخ های آبی و مهندسی آب شد. مفهوم هیدرولیک در این قرن دیگر مختص به آب نیست بلکه دامنه وسیعتری بخود گرفته و شامل قواعد و کاربرد مایعات دیگری بخصوص روغن معدنی می باشد.
خبرنگار: نعمت محسن زاده**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
6130/ 1257

اخبار پیشنهادی

آغاز به کار نخستین کنفرانس بین المللی یوسرن در آمل

/ ایسنا ۹ ماه پیش
به گزارش ایسنا، محسن جهانشاهی رئیس بنیاد نخبگان مازندران امروز در نخستین کنفرانس بین‌المللی یوسرن به میزبانی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل با اشاره به فعالیت ۲۰۰ مرکز دانشگاهی در استان اظهار کرد: نخبگان دانشگاهی امروز برای رفع مشکلات صنعتی مازندران در تلاش هستند. جهانشاهی با اشاره به اینکه باید علوم مختلف به دنیای صنعت معرفی شوند، گفت: ۳۱۰۰...

دانشگاه شیراز، میزبان کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران

/ ایسنا ۹ ماه پیش
به گزارش ایسنا، محمدحسین شیخی، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز روز دوشنبه، 13 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران با حضور حدود 300 نفر از اساتید، ‌دانشجویان،‌ پژوهشگران و فعالان عرصه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود. ‌دبیر چهاردهمین کنفرانس...